Izvor: Blic, 23.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na drumu 61 godinu
Na drumu 61 godinu
Beograđanin Branko Dragojević učestvovao je prošle subote sa svojim starim autobusom na reliju oldtajmera u mađarskom gradu Kiškunhalašu (17. juni). Takmičenje i druženje koje nosi naziv 'Kantor Andraš' uključuje vožnju na 119 km dugoj trasi uz zaustavljanje na šest kontrolnih tačaka na kojima su učesnici, pored vožnje, prikazivali i druge veštine u maštovito osmišljenim igrama. Pobednici su proglašeni u više kategorija najlepši, najbrži, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << najoriginalniji oldtajmer, itd. Branko Dragojević dobio je posebno priznanje, pošto je njegov 'pionir', prvi srpski autobus iz 1939. godine, prevalio najduži put i stigao na smotru 'na svojim točkovima, od Obrenovca do Kiškunhalaša'. Među 150 učesnika, pored Dragojevića i njegove supruge Mirjane, bilo je još nekoliko Jugoslovena. Veterani su stigli iz Beograda, Zrenjanina i Subotice, a bilo je učesnika iz Slovačke, Hrvatske, Češke i Nemačke.
V.L.




