Izvor: Nezavisne Novine, 19.Maj.2016, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NSRS:Usvojen Zakon o RTRS, odbijen amandman opozicije

BANJALUKA - Poslanici NSRS usvojili su Zakon o Radio-televiziji Republike Srpske kojim se omogućava uspostavljanje drugog programa. Nije prihvaćen amandman opozicije da se uvede prinudna uprava na RTRS.

U nacrtu je usvojen i Zakon o osnovnom vaspitanju i obrazovanju, koji, kao jednu od novina, predviđa uvođenje male mature. Narodna skupština Republike Srpske usvojila je, po hitnom postupku, Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o poreskom postupku kojim se kao novina uvodi >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << posebna kontrola i kontrola neregistrovanog subjekta.

Poslanici su, po hitnom postupku, usvojili i Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o inspekcijama Republike Srpske koji predviđa da svi inspektori u okviru svoje nadležnosti mogu vršiti kontrolu prijavljivanja radnika u jedinstveni sistem kontrole i naplate doprinosa.

Usvojen je, po hitnom postupku, i Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o zanatsko-preduzetničkoj djelatnosti, sačinjen iz opredjeljenja Vlade Srpske o suzbijanju sive ekonomije i smanjenju neformalnog sektora u ovoj grani.

Skupština je usvojila i Zakon o izmjeni i dopunama Zakona o sistemu javnih službi koji, takođe, čini dio seta zakonskih rješenja za suzbijanje sive ekonomije, proširenjem nadležnosti svih inspekcija u Srpskoj u vezi sa kontrolom registrovanja djelatnosti i kontrolom prijavljivanja obveznika doprinosa.

Po hitnom postupku usvojen je i Zakon o izmjeni Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara, kojim se sprečavaju mahinacije prilikom oporezivanja motocikala, uočene u dosadašnjoj praksi, i definiše visina poreza prema kubikaži motora.

U nacrtu je usvojen i Zakon o osnovnom vaspitanju i obrazovanju, koji, kao jednu od novina, predviđa uvođenje male mature.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

RTRS dobija drugi program

Izvor: RTS, 19.Maj.2016

Poslanici Skupštine Republike Srpske usvojili su Zakon o Radio-televiziji Republike Srpske kojim se omogućava da taj javni servis uspostavi drugi program. . Potrebnu većinu u parlamentu nije dobio amandman opozicije da se...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.