NP: Danac u džamiji pretio klanjem

Izvor: Vesti-online.com, 20.Jun.2014, 06:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NP: Danac u džamiji pretio klanjem

Zbog toga što je dva puta, naoružan velikim nožem, upadao u Svojbor-džamiju, ometao molitvu i pretio vernicima da će ih poklati, u Novom Pazaru je uhapšen državljanin Danske Ole Kristensen koji je odmah dobio i deset dana zatvora - pet za ilegalni ulazak u Srbiju i isto toliko za upad u džamiju i pretnje vernicima.

U novopazarskoj policiji ističu da je Kristensen, iako mu je obezbeđen prevodilac, prilikom saslušanja ćutao, da nije hteo da odgovara na pitanja, niti da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sarađuje sa inspektorima. Takođe, naglašavaju da je pre desetak dana ilegalno ušao u Srbiju i da se u Novom Pazaru smestio u jednom hotelu gde se ponašao krajnje neobično.

- Šetao je po hotelu potpuno nag, pa smo morali da ga upozorimo, a kada ni to nije pomoglo smestili smo ga u posebnu sobu koja je odvojena od pogleda drugih gostiju. Nekoliko dana sedeo je sam za stolom i uglavnom dugo gledao u bateriju mobilnog telefona - kaže radnik hotela koji je ugostio neobičnog Danca.

Prema nezvaničnim informacijama Kristensenu je smetao "glasni ezan" sa džamije, pa je otišao da interveniše.

- Jednom je došao, upao u džamiju i na engleskom počeo da se dere, izbacili smo ga, ali nismo zvali policiju. Sutradan je došao ponovo, odmah je izvadio veliki nož i počeo da preti da će nas sve poklati. Nije nam bilo baš svejedno, ali neki ljudi su se osmelili da mu priđu i oduzmu mu sečivo, srećom nikoga nije povredio, niti je, čini mi se, imao takvu nameru - kaže jedan od vernika koji je dva puta bio u bliskom kontaktu sa Kristensenom.

Tokom kontakta sa danskom ambasadom u Beogradu znaće se da li je Ole Kristensen bolesna osoba i kako se i sa kojim namerama obreo u Novom Pazaru.

U Novom Pazaru se u početku mislilo da je Ole Kristensen danski poslanik u Evropskom parlamentu, jer ima isto ime i prezime kao jedan poslanik Alijanse za demokratiju i socijalnu pravdu koja deluje u ovoj zemlji. Da nije bilo ovog saznanja Kristensen bi, pošto je razoružan u džamiji, možda dobio i batine.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.