Izvor: Kurir, 31.Okt.2011, 18:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NOVIH 85 PARKING MESTA U CENTRU LOZNICE
LOZNICA - Javno komunalno preduzeće "Parking servis" iz Loznice obezbedilo je dodatna parking mesta u užem centru grada, čija će upotreba narednih sedam dana biti besplatna, kako bi se uočili mogući nedostaci u pružanju te usluge.
Direktor "Parking servisa" Milenko Bogdanović rekao je da će 85 novih mesta za parkiranje vozila u ulicama Žikice Jovanovića i Đure Jakšića u Loznici biti na raspolaganju građanima od sutra i sedam dana će da bude praćena zauzetost.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
On je dodao da će parkiranje na novim mestima za to vreme da bude besplatno, odnosno da radnici "Parking servisa" neće izdavati naplatne karte za korišćenje tih parkirališta, a zatim će na njima da se naplaćuju usluge u iznosima regulisanim cenovnikom tog JKP.
"Parkiranje u prvoj zoni u Loznici košta 38 dinara po satu, u drugoj zoni 25 dinara, dok cena dnevne karte za obe zone košta 120 dinara", rekao je Bogdanović.
Bogdanović je istakao da je uplatu moguće obaviti kupovinom parking-karte, mesečne stanarske karte ili putem sms poruke.
"Građani, koji automobile ostavljaju na parkiralištima u nadležnosti tog lozničkog JKP, mogu da kupe mesečne pretplatne karte koje koštaju 1.100 dinara za prvu, i 800 dinara za drugu zonu za fizička lica, i 2.200 i 1.600 dinara za pravna lica", rekao je Bogdanović.
U Loznici je bilo 640 parking mesta, od kojih je 140 u prvoj zoni, u samom centru grada, a uz dodatni prostor, čija je upotreba upravo počela, građanima će da bude omogućeno da lakše pronađu slobodno mesto za svoja vozila i izbegnu nepropisno parkiranje.





