NOVI NAPAD NA NAŠU DRŽAVU: Vodi se hibridni rat protiv Srbije, na meti državni katastar

Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Jun.2022, 14:45

NOVI NAPAD NA NAŠU DRŽAVU: Vodi se hibridni rat protiv Srbije, na meti državni katastar

Notari od juče ne overavaju ugovore.

Servisi Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) danas neće raditi, a se nezvanično saznaje, došlo je do hakerskog napada na sisteme ove ustanove.

- To je dovelo do sigurnosnog zaključavanja svih servisa - navodi izvor iz bezbednosnih struktura.

Takođe, to je razlog zbog koga notari od juče ne overavaju ugovore.

Kako se saznaje, svi podaci su bezbedni.

Informaciju je potvrdio i RGZ, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << koji u saopštenju navodi da je od utorka 14. juna, "IT infrastruktura Republičkog geodetskog zavoda je meta intenzivnog hakerskog napada".

- Radi zaštite podataka, Republički geodetski zavod je aktivirao sve bezbednosne protokole i zaključao celokupan informacioni sistem RGZ-a. Servisi RGZ-a zbog toga neće biti dostupni spoljnim korisnicima dok se pretnja ne otkloni kako bi se sprečila ugroženost sistema i podataka - navodi se u saopštenju.

Takođe, u RGZ kažu da intenzivno sarađuju sa Tužilaštvom za visokotehnološki kriminal, Bezbednosno informativnom agencijom i drugim državnim organima sa ciljem da se pretnja otkloni u što kraćem roku kako bi se što pre uspostavio normalan režim rada svih servisa.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.