Izvor: B92, 12.Okt.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NOVA UPRAVA U KBC SRBIJE

Klinicko-bolnicki centar Srbije od ponedeljka ima novu upravu, odnosno krizni stab od deset ljudi, koji pokusava da resi osnovne probleme najvece zdravstvene ustanove u drzavi, rekao je na konferenciji za novinare v.d. direktora, prof. dr Mihajlo Mitrovic. Kako javlja Radio B92, Krizni stab je u Centru zatekao dug od 700 miliona dinara, dok na racunu ima svega 1.200.000 dinara. "Najveci problem je sto se pacijenti sada neadekvatno lece, potrebna su ogromna materijalna sredstva, a rad KBC-a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ovih dana zavisi od hitne humanitarne pomoci", rekao je Mitrovic. "Mi ne mozemo ziveti samo od humanitarne pomoci, nama je potrebna linija snabdevanja da bi to funkcionisalo. Postoje urgentne stvari koje moramo da resavamo, sada imamo problem grejanja i potreban nam je novac da bi se centralni sistem grejanja pokrenuo, jer imamo pacijente koji su na apsolutnoj medicinskoj potpori i ne mogu da zive bez te potpore. Resili smo problem rukovodjenja Centrom i ni u jednoj klinici ili institutu nije doslo do smene, a jedna od vaznih stavri oko koje smo se dogovorili je da politici ne bi trebalo da bude mesta u Klinickom centru Srbije", rekao je Mitrovic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.