Izvor: B92, 19.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NORVESKA VLADA POKLONILA UZICU 50.000 DEM
Vlada Kraljevine Norveske odobrila je novcanu pomoc Uzicu u iznosu 50 hiljada nemackih maraka, izjavio je gradonacelnik Uzica Milan Nikitovic. On je novinarima rekao da ce novac biti iskoriscen za "neophodnu sanaciju klizista u ulici Vuka Karadzica u Uzicu". Norveska vlada do sada je ovom gradu pruzila pomoc u vrednosti 300 hiljada nemackih maraka. Najveci deo pomoci bio je isporucen u energentima koji su tokom zime korisceni za grejanje uzickih skola. Norveska vlada izdvojila je i 20 hiljada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << maraka za postavljanje Ibzenovog "Per Ginta", na sceni Narodnog pozorista u ovom gradu. Predsednik opstine Uzice kazao je da su predstavnici opozicionih gradova iz Srbije, u vreme boravka u Oslu, domacinima "jos jednom izneli zahtev za ukidanje sankcija, koje najvise pogadjaju vec osiromaseno stanovnistvo u nasoj zemlji".





