Izvor: B92, 02.Jan.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"NEMACKI VOJNICI NISU OZRACENI"
Nemacki vojnici koji su u sastavu KFOR boravili na Kosovu i Metohiji nisu ozraceni ostacima americke municije sa osiromasenim uranijumom, saopstilo je nemacko Ministarstvo odbrane. Vojnici su podvrgnuti medicinskom ispitivanju, ali ne svi, vec po sistemu slucajnog uzorka, nakon sto je obelodanjeno da je povecan broj vojnika obolelih od leukemije koji su direktno rukovali radioaktivnom municijom koriscenom tokom agresije na SRJ. U Italiji je vec 5 vojnika umrlo od leukemije, a Spanija i Portugalija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su nalozile medicinsko ispitivanje svih vojnika koji su imali bilo kakve veze s Kosovom. Slicno uznemirenje vlada i u Belgiji, Holandiji i drugim clanicama NATO. "Zidojce cajtung" pise i o uznemirenju medju civilnim saradnicima nevladinih organizacija koji su boravili na Kosovu ili se tamo jos nalaze, narocito medju clanovima organizacija za humanitarnu pomoc iz Engleske, Italije i Holandije, prenosi Srna.














