Izvor: Kurir, 16.Jul.2011, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NEMA INFORMACIJA O UGROŽENIM SRPSKIMH TURISTIMA NA BRAČU
ZAGREB - Konzulat Srbije u Zagrebu nema informacije da je ugrožen neko od državljana Srbije koji letuju na hrvatskom ostrvu Braču, gde već tri dana bukti veliki požar.
U konzulatu su rekli da do danas nisu primili bilo kakve pozive od državljana Srbije koji borave na Braču, kod Splita. Požar je u tri dana zahvatio više od 4.000 hektara šuma, maslinjaka, pašnjaka i niske vegetacije, vatrogascima stiže pomoć iz gradova na kopnu, a formiran je i krizni štab. Požar gasi više >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od 250 vatrogasaca sa 60 vozilo uz pomoć meštana, a tokom dana stiže im 50 vatrogasaca sa još 19 vozila.
Iako je opožarena velika površina, a mnogi ostali bez maslinjaka, vinograda i stoke, niko nije povređen. Kako je saopštila Državna uprava za zaštitu i spasavanje (DUZS), u toku je priprema linije odbrane prema istoku ostrva na potezu Nerežišće - Vela Farska. Zasad nema otvorene vatre, a dalji razvoj situacije zavisiće o jačini vetra, maestrala.





