Izvor: B92, 05.Jul.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NASTAVLJENO SUDENjE GRUPI "PAUK"

U Okruznom sudu u Beogradu u sredu je u 9.00 casova nastavljeno sudjenje petoclanoj grupi 'Pauk', otpuzenoj za spijunazu u korist francuske obavestajne sluzbe i ubistvo dvojice Albanaca u toku vazdusnih udara NATO-a na SRJ. U sredu i cetvrtak bi trebalo da budu saslusani okrivljeni Milorad Pelemis, Branko Vlaco, Rade Petrovic i Slobodan Orasanin. Jugoslav Petrusic saslusan je u utorak, i kako pise beogradski "Blic", on je tokom prva tri sata ispitivanja rekao kako nicim nije naneo stetu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SRJ. Sudsko vece je odlucilo da se javnost iskljuci sa nastavka sudjenja, zato, kako je obrazlozio tuzilac, sto ce tokom sudjenja biti procitani dokazi koji predstavljaju drzavnu tajnu, kao i zbog toga sto ce svedociti radnici DB i pripadnici VJ.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.