Izvor: B92, 28.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NASTAVAK STRAJKA, ODVOJENI PREGOVORI
Poslovodstvo PTT 'Srbija' u petak je objavilo odluku o ukidanju institucije privremeno angazovanih radnika u ovom javnom preduzecu, zbog cega ce, prema tvrdnjama sindikata 'Nezavisnost', oko 2.000 ljudi ostati bez posla. Zahtevu o povecanju plata, zbog cega sindikat PTT 'Nezavisnost' strajkuje vec 5 dana, stoga je pridruzen i nov, a to je da poslovodstvo ukine spornu odluku i da angazovani radnici ostanu na poslu. Tim povodom, predstavnici sindikata razgovarali su u petak uvece s ministrom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finansija Bozidarom Djelicem i rukovodstvom PTT, ali, kako je za B92 izjavio predstavnik sindikata Dragoljub Ratarac, dogovor nije postignut i strajk se nastavlja. 'Strajk ide dalje u zakonskom minimumu. Ovo nije strajk protiv poslovodstva, protiv gradjanstva, mi samo trazimo svoja prava. Prakticno su otpusteni radnici koji nisu zaposleni za stalno, s tim sto su obecali da ce izvrsiti analizu potreba za radnim mestima u dogovoru sa sindikatima i vratiti odredjen broj radnika', rekao je Ratarac.
Strajkuju i radnici 'Telekoma', nezadovoljni odlukom Vlade Srbije da zamrzne plate u javnim preduzecima. Strajk traje vise od nedelju dana. Medjutim, prema recima predsednika sindikata Zorana Mrvaljevica, dogovor s Vladom je sve izvesniji, a novi razgovori usledice u subotu, javlja B92.
Od petka lideri nekoliko sindikata u ovom javnom preduzecu u kontaktima s Vladom nastupaju odvojeno.








