Izvor: B92, 01.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NARODNA STRANKA NAPUSTA KOALICIJU?
Potpredsednik Skupstine Crne Gore i Narodne stranke Predrag Popovic najavio je da njegova stranka vise nece javno upozoravati koalicione partnere da se drze potpisanog sporazuma o saradnji i zapretio da ce njen naredni korak biti napustanje vladajuce koalicije "Da zivimo bolje", prenosi Beta. U intervujuu za niksicki "Onogost", on je rekao da se jedino NS pridrzava koalicionog sporazuma, a da Demokratska partija socijalista i Socijaldemokratska partija forsiraju politiku koja "nije zacrtana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u koalicionom dogovoru". Popovic je rekao da se to posebno odnosi na svakodnevno plasiranje informacija o nemogucnosti drzavne zajednice Srbije i Crne Gore i ocenio da se "velikosrpstvo ne moze pobediti antisrpstvom i crnogorskim nacionalizmom". On je kazao da je to "odlican slagvort za sukob" i naglasio da NS nece biti saucesnik takve politike.
Popovic je ostro kritikovao uredjivacku politiku Televizije Crne Gore, ocenjujuci da forsira politiku SDP o nezavisnoj Crnoj Gori. On je rekao da uredjivacku politiku te televizije kreiraju SDP i "dvojica novinara prosecnih kvaliteta" - glavni urednik Velibor Covic i njegov pomocnik Darko Sukovic. Glavni odbor NS je povukao svog predstavnika iz Programskog odbora TV Crna Gora dok, kako je obrazlozeno, uredjivacki tim te kuce ne podnese ostavke ili ne bude smenjen.














