
Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Jul.2020, 09:13
NAPETO U ZEMUNSKOJ BOLNICI: Na lečenju 380 pacijenata, velika potrošnja kiseonika
U bolnici u Zemunu trenutno je hospitalizovano 380 pacijenata, od čega 350 u stacionaru i 30 na intenzivnoj nezi.
- Uglavnom je reč o srednje teškoj kliničkoj slici, pacijenti uglavnom zavisni od kiseonika. Najteži pacijenti nisu samo iz Beograda, već iz cele Srbije. Naši kapaciteti su dosta popunjeni, veliko je opterećenje za ceo sistem - rekao je direktor bolnice Dragoš Stojanović.
Prema njegovim rečima, velika potrošnja kiseonika je kliničarima najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pokazatelj težine kliničke slike.
- Oko 10-20 odsto klinička slika sada teža nego u prethodnom piku. Velika zahvalnost svim zdravstvenim radnicima na neizmernoj požrtvovanosti za svakog pacijenta - napominje Stojanović.
Navodi da je od ponedeljka na snazi novi nacionalni protokol za terapiju kovida, koji je izdalo Ministarstvo zdravlja sa Kriznim štabom.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
"POTROŠNJA KISEONIKA GOVORI KOLIKO JE SITUACIJA TEŠKA" Direktor Zemunske bolnice: Veliko opterećenje za ceo zdravstveni sistem
Izvor: Blic, 08.Jul.2020
U Zemunskoj kovid bolnici trenutno je hospitalizovano 380 pacijenata, od čega 350 u stacionaru i 30 na intenzivnoj nezi, rekao je Dragoš Stojanović, direktor te zdravstvene ustanove i istakao da potrošnja kiseonika govori koliko je situacija teška.