
Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Apr.2019, 07:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NAJTUŽNIJA PRIČA SA KOŠARA! Bitka NIJE GOTOVA, na PAKLENOJ PLANINI još uvek ima SRPSKIH HEROJA
I dalje se vodi bitka na Košarama
Oni su branili Srbiju od višetruko brojnijeg i bolje naoružanog neprijatelja. Sprečili su NATO da prodre. Ginuli su herojski, sa imenom Srbije na usnama...
Oni su heroji s Košara...
O boju koji se vodio na karauli Košare dosta toga je ispričano, o junacima skoro da sve znamo, ali ipak najtužnija priča vezana za ovu bitku i dalje se ne priča, o njoj se ćuti i krije se.
Čak dvadeset godina nakon bitke srpskih >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << vojnika sa OVK, NATO, agentima SAS i CIA na Košarama i u Albaniji nalaze tela poginulih srpskih junaka.
Da, dobro ste pročitali, čak 6 junaka, vojnika koji su nesebično dali svoj život za odbranu zemlje i dalje počiva u grobnicama kod Košare, pa čak i na teritoriji Albanije, ali Srbija, kao ni njihove porodice još nisu došle do njihovih tela.
Pukovnik Ljubinko Đurković je otkrio da se tela nastradalih srpskih vojnika, prema njegovim saznanjima nalaze u Albaniji i da čitav posao vodi Komisija za nestala lica Vlade Srbije.
- Nemam saznanja da su tela na Košarama, već u Albaniji u nekoj zajedničkoj grobnici - rekao je Đurković.
Šef Komisije za nestala lica Veljko Odalović potvrdio je da i dalje ima leševa na Košarama i da Vlada čini sve kako bi do njih došla.
- Tačno je da još uvek u tom reonu ima mrtvih srpskih vojnika. Radi se o 6 tela za kojima tragamo. Komisija Vlade Srbije i ja lično bili smo već na Košarama, ali nismo mogli detaljno da priđemo tamo i sve istražimo jer je čitav prostor miniran. Sa nama je bila i delegacija iz Prištine. Očekujemo da će uskoro biti obavljeni razgovori i da će komisija ponovo otići na Košare, jer smo dobili informaciju da je prostor delom deminiran - otkriva Odalović.
Prema njegovim rečima Priština je iskazala volju da se tela poginulih prenesu u Srbiju, ali svi ostali postupci, kako kaže idu dosta sporo.
- Ja se nadam da će čitav proces uskoro da se završi. Mi smo, ponavljam sve uradili i radimo da se tela što pre predaju njihovim porodicama. Ovih dana imaćemo novi sastanak u Zagrebu, nadam se najboljem - rekao je Odalović.
Nastavak na SrbijaDanas.com...