NAJBOLJI STUDENT: Violinistkinja Ivana Zavišić u Gvarnerijusu

Izvor: Kurir, 13.Maj.2013, 12:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NAJBOLJI STUDENT: Violinistkinja Ivana Zavišić u Gvarnerijusu

Mlada Beograđanka je osvajala brojne nagrade na uglednim takmičenjima,a kao najbolji student violine treće godine studija na FMU dobila je i nagradu iz Fonda Meri Žeželj Maje

BEOGRAD - Violiniskinja Ivana Zavišić nastupiće 15. maja u Centru lepih umetnosti "Gvarnerijus", u okviru ciklusa koncerata najboljih studenata Fakulteta muzičke umetnosti pod nazivom "FMU i Gvarnerijus nagrađuju".

Mlada Beograđanka je osvajala brojne nagrade na uglednim takmičenjima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << a kao najbolji student violine treće godine studija na FMU dobila je i nagradu iz Fonda Meri Žeželj Majer, zahvaljujući čemu je uvrštena među učesnike ciklusa koncerata, koji su FMU i "Gvarnerijus" pokrenuli prošle godine.

Zavišić će uz klavirsku saradnju Natalije Mladenović, na svom premijernom nastupu u "Gvarnerijusu" izvesti atraktivan program sastavljen od kompozicija Baha, Franka i Sarasatea, najavio je Centar lepih umetnosti.

Rođena je 1991. godine, a violinu svira od svoje šeste godine. Završila je osnovnu i srednju muzičku školu "Mokranjac", a 2008. godine je diplomirala u klasi profesorke Ljubice Perović.Trenutno je na master studijama Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi vanrednog profesora Ivane Aćimoski-Žikić. Tokom školovanja osvajala je nagrade na republičkim takmičenjima, a 2009. godine je na Međunarodnom takmičenju u Nišu dobila drugu nagradu (prva nije dodeljena).Usavršavala na kursevima kod poznatih pedagoga, kao što su David Takeno, Dimitris Semsis, Blagordna Taneva i drugi.

Zavišić je učestvovala u radu Maribor International orchestra, Simfonijskog orkestra RTS-a i Beogradskog kamernog orkestra "Orfej".Ciklus koncerata "FMU i Gvarnerius nagrađuju" pokrenut je 2012. godine, sa idejom da studenti Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, koji su na svojim katedrama izabrani za najbolje, kroz solističke nastupe dobiju priliku da se predstave javnosti.

Pod pokroviteljstvom kompanije "Nelt", ovogodišnji ciklus obuhvatiće 14 koncerata talentovanih i nagrađivanih mladih muzičara, a sledeći učesnik je klarinetista Aleksandar Stojanović, čiji je koncert zakazan za 21. maj.Ulaz na sve koncerte iz ciklusa je besplatan.
Pogledaj vesti o: Maja Žeželj

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Violinistkinja Ivana Zavišić u "Gvarneriusu"

Izvor: Mondo, 13.Maj.2013

Besplatan koncert u sredu, 15. maja, u okviru ciklusa nastupa najboljih studenata FMU...Violiniskinja Ivana Zavišić nastupiće 15. maja u Centru lepih umetnosti "Gvarnerius", u okviru ciklusa koncerata najboljih studenata Fakulteta muzičke umetnosti pod nazivom "FMU i Gvarnerius nagrađuju"...Mlada...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.