Izvor: B92, 22.Dec.2000, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NA REFERENDUMU SAMO JEDNO PITANJE

Na najavljenom referendumu o drzavnom statusu Crne Gore gradjani treba da se izjasnjavaju samo o jednom pitanju, predlozila je radna grupa Skupstine Crne Gore za izradu novog zakona o referendumu. Zakljuceno je da pravo glasa na referendumu imaju gradjani Crne Gore koji imaju prebivaliste u toj republici najmanje dve godine pre njegovog odrzavanja. Sednicama radne grupe ne prisustvuju predstavnici Narodne stranke, clanice vladajuce crnogorske kolaicije, i opozicione Socijalisticke narodne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << partije. Ostale parlamentarne partije zastupljene su u Radnoj grupi sa po dva clana. O istom referendumskom pitanju o drzavnom statusu Crne Gore gradjani se ne mogu izjasanjavati ponovo u roku kracem od godinu dana, a najavljeno je da tekst novog crnogorskog Zakona o referendumu treba da bude zavrsen do kraja ove godine. Radna grupa treba da pripremi i pravila o ponasanju medija u predreferendumskoj kampanji. Drzavni funkcioneri Crne Gore su najavili da ce se referendum o drzavno-pravnom statusu Crne Gore odrzati do sredine iduce godine, prenosi Beta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.