Muslimani upozoreni da ne idu na Mars

Izvor: Blic, 19.Feb.2014, 22:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muslimani upozoreni da ne idu na Mars

Opšta administracija za islamska pitanja i zadužbina (GAIAE) iz Ujedinjenih Arapskih Emirata upozorila je muslimane da ne odlaze na Mars jer to "predstavlja realan rizik po život". Za jednodnevni izlet na Mars do sad se prijavilo više od 200.000 ljudi

GAIAE navodi da će svako ko se odluči da ode na tako "opasan put" umreti bez "ispravnog razloga" i biti izložen "sličnoj kazni predviđenoj za samoubistvo".

Britanski dnevnik "Dejli telegraf" navodi da je fatva najvjerovatnije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << objavljena kao odgovor na prošlogodišnji predlog holandske kompanije "Mars jedan" da na put "u jednom pravcu" ka Crvenoj planeti 2022. godine pošalje četiri osobe.

"Takvi odlasci u jednom pravcu predstavljaju rizik po život i ne mogu biti opravdani u islamu", ističe se u fatvi.

Više od 200.000 ljudi prijavilo se za odlazak u jednosmernu misiju na Mars.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.