Muke umetnika sa makazama

Izvor: Vesti-online.com, 07.Mar.2016, 01:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muke umetnika sa makazama

Odlazak kompletne reprezentacije Srbije u kojoj je i frizer Dragan Stojanović iz Frankfurta neizvestan jer nema dovoljno novca za put u Južnu Koreju.

- Svetski kup 2016. održaće se u glavnom gradu Južne Koreje, Seulu. Reprezentacija Srbije je redovan učesnik na svetskim i evropskim prvenstvima i važi za ozbiljnog kandidata za jednu od medalja.

- Reprezentacija frizera Srbije postiže veoma zapažene rezultate u poslednjih nekoliko godina - kaže Dragan Stojanović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << jedan od najpoznatijih frizera u Frankfurtu i član reprezentacije frizera Srbije već 15 godina. - Imamo dobar kontinuitet i osvajali smo visoka mesta na takmičenjima. Na poslednjem svetskom prvenstvu frizera održanom u Frankfurtu 2014. godine naša Jelena Stanković i njena ekipa su osvojile u ženskoj konkurenciji u generalnom plasmanu treće mesto u disciplini Trend cut i Full fashion, što je veliki uspeh. Godinu dana kasnije, na Evropskom frizerskom prvenstvu u Francuskoj u Parizu u disciplini Ladies fashion Mirko Gođevac i Marko Marković su osvojili prvo mesto, što je podvig.

OMC svetsko prvenstvo u Seulu održava se od 24. do 27. marta, a Srbija važi za jednog od favorita. Međutim, kao i na svim poljima gde postižemo uspehe, najbolji srpski frizeri prepušteni su sebi i sponzorima.

- Odlazak naše reprezentacije na ovo najveće takmičenje zavisi isključivo od toga da li ćemo uspeti finansijski da zatvorimo ceo krug. Do sada je zaokruženo oko polovine potrebnih sredstava za odlazak kompletne reprezentacije, a za preostalo su nam potrebni sponzori. Trenutno postoji veliko medijsko interesovanje za ovakva takmičenja, a mi ćemo umeti da se revanširamo sponzorima na način koji se dogovorimo - dodao je na kraju Dragan Stojanović.

Pripreme za takmičenje u Južnoj Koreji su već počele, a frizerska reprezentacija Srbije broji oko deset članova. Za sada su poznati putnici za Seul. Pored predsednika saveza Baneta Babića i trenera Dušana Ličine, Vlade Vergaša i Dragana Andrića, tu su i takmičari - Jelena Stanković, Aleksandar Stojanović, Marko Marković, Mirko Gođevac i Dragan Stojanović.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.