Izvor: RTS, 04.Mar.2013, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrkić se sastao sa Pusićevom
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić sastao se sa šeficom hrvatske diplomatije Vesnom Pusić. Tokom dana sastaće se i sa predsednikom Hrvatske Ivom Josipovićem i predsednikom hrvatskog Sabora Josipom Lekom.
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić sastao se, na početku posete Hrvatskoj, sa šeficom hrvatske diplomatije Vesnom Pusić.
U toku dana Mrkića će primiti i predsednik Hrvatske Ivo Josipović i predsednik hrvatskog Sabora Josip >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Leko.
Poseta srpskog ministra Zagrebu je rezultat dogovora posle niza susreta sa hrvatskom koleginicom, "kao i obostrano potvrđene spremnosti da Srbija i Hrvatska rešavaju otvorena pitanja, jačaju ekonomsku i prekograničnu saradnju, razmenjuju iskustva u procesu evrointegracija i snaže međusobne odnose na dobrobit svojih građana".
Očekuje se da će se na dnevnom redu naći sprovođenje dogovora nedavnog beogradskog susreta premijera Ivice Dačića i Zorana Milanovića, kada se razgovaralo o "tri korpusa problema" - pitanja iz prošlosti, ekonomska saradnja i evrointegracije.
Dačić i Milanović dogovorili su se u Beogradu da se aktivira rad zajedničkih komisija koje bi se bavile različitim problemima poput izbeglica, procesuiranja ratnih zločina, granica, tužbi, nestalih, ali i penzija, imovine preduzeća, sukcesije.
Hrvatska ministarka spoljnih i evopskih poslova kao posebnu temu najavljuje i prekogranične projekte, za koje bi i Srbija i Hrvatska mogle da obezbede finansiranje iz fondova EU.
Mrkić i Pusićeva sastajali su se više puta "na marginama" međunarodnih sastanaka i skupova.
Prvi put u septembru prošle godine u sedištu Ujedinjenih nacija, potom u Dablinu - tokom zasedanja OEBS-a, a u januaru i u Čileu, na marginama samita EU i Zajednice država Latinske Amerike i Kariba, kada je i dogovorena poseta Mrkića.






















