Mrkić i Pupovac o položaju Srba

Izvor: B92, 12.Dec.2013, 17:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkić i Pupovac o položaju Srba

Beograd -- Ministar spoljnih poslova Ivan Mrkić razgovarao s predsednikom Srpskog nacionalog veća Miloradom Pupovcem i predsednikom SDSS Vojislavom Stanimirovićem.

U razgovoru su razmenjena mišljenja o trenutnom položaju Srba u Hrvatskoj i o odnosima između dva suseda - Srbije i Hrvatske, saopštilo je ministarstvo spoljnih poslova.

Mrkić je prošle nedelje rekao da je Srbija obavestila sve zemlje u svetu u kojima ima diplomatska predstavništva o incidentima uperenim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv Srba koji su se desili u Hrvatskoj u poslednje vreme i naglasio da Srbija čini sve kako bi pomogla svom narodu u toj zemlji.

Pupovac je boravio prošle nedelje u Beogradu, kada se sastao s prvim potpredsednikom srpske vlade Aleksandrom Vučićem i ministrima Igorom Mirovićem i Lazarom Krstićem, s kojima je razgovarao o unapređenju položaja Srba u Hrvatskoj.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.