Mozilla upozorava na opasne stranice

Izvor: Blic, 05.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mozilla upozorava na opasne stranice



S obzirom na sve veći broj malicioznih internetskih stranica koje se svakodnevno pojavljuju na mreži svih mreža, Mozilla traži način da pomogne korisnicima da se što bolje zaštite od tih opasnosti.



Takva zaštita bi trebalo da počne da se primenjuje u sledećoj verziji Firefoxa, 3.0, a sastoji se od dva dela.

Prvo, sam browser bi trebalo da ima mogućnost prepoznavanja malicioznog koda na internetskim stranicama koje korisnici posećuju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Drugo, razvojni timovi Mozille rade na boksu koje bi takođe trebalo da upozorava korisnike da su stranice koje pokušavaju da otvore opasne. Tu ne bi bilo reč o tome da se na upozorenje odgovori klikom na OK ili Cancel, već će se raditi o drugačijem tipu upozorenja koje korisnici neće moći da previde, već će morati da pročitaju upozorenje do kraja. Inače, iz Sophosa su u julu obavestili da je broj novih malicioznih stranica porastao s 5.000 dnevno u aprilu na skoro 30.000 u junu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.