Izvor: B92, 18.Okt.2013, 23:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Morsijevci nastavljaju proteste
Kairo -- Pristalice svrgnutog egipatskog predsednika Mohameda Morsija i njegovog Muslimanskog bratstva održale su proteste u nekoliko gradova u Egiptu.
Na jednom od protestnih skupova na jugu, u gradu Minja, govorio je Morsijev sin Osama, koji inače retko istupa u javnosti. On se okupljenima obratio preko telefona koji je bio prikačen na zvučnike.
Osama Morsi poručio je demonstrantima da ih njegov otac podržava svim srcem i pozvao ih da nastave revoluciju. "Budite strpljivi. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bog je spreman, vaš neprijatelj je slab", rekao je mlađi Morsi.
U nekim mestima protesti su prerasli u sukob između Morsijevih pristalica i policije. U Aleksandriji je došlo do sukoba između Morsijevih pristalica i lokalnih meštana koji su bili protiv skupa, ali je policija intervenisala.
Istovremeno, na Sinajskom poluostrvu, u gradu Ariš, naoružani napadači napali su i ubili jednog policijskog oficira ispred njegove kuće. Napadi na policijske zvaničnike i vojsku učestali su proteklih dana.
Od zbacivanja Morsija sa vlasti, početkom jula, privremene vlasti privele su oko 2.000 članova i funkcionera Muslimanskog bratstva.
Nastavljaju se protesti Morsijevih pristalica u Egiptu
Izvor: Blic, 18.Okt.2013
Pristalice svrgnutog egipatskog predsednika Mohameda Morsija i njegove Muslimanske braće održale su danas proteste u nekoliko gradova u Egiptu tražeći odlazak sa vlasti vojne uprave. ..Na jednom od protestnih skupova na jugu, u gradu Minja, govorio je Morsijev sin Osama, koji inače retko istupa...
















