Monodrama mladog Šerbedžije u Trebinju

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Sep.2015, 10:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Monodrama mladog Šerbedžije u Trebinju

TREBINJE - Mladi beogradski glumac koji je Akademiju umjetnosti završio u Banjaluci, Stevan Šerbedžija, izveo je u Pozorišnoj dvorani Kulturnog centra Trebinje monodramu „Suvišni čovjek", po vlastitom tekstu i u vlastitoj režiji.

„Pokušao sam preneti psihološko preispitivanje jednog čoveka i njegovu analizu društva u kojem živi, predočiti njegovu rasklimatanu volju i nagon za opstajanjem u kataklizmičkim okolnostima i vremenu laži i otuđenja", rekao je Šerbedžija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />
Tekst inspirisan motivima i likovima "Zapisa iz podzemlja" Fjodora Mihajloviča Dostojevskoj, o čemu, kako je priznao Šerbedžija, razmišlja od druge godine svoga studija Akademije umjetnosti u Banjaluci,  u stvari je priča o odbačenom buntovniku koji na ciničan i duhovit način prispituje svoje nesporazum sa okruženjem.

Mladi glumac koji u posljednjih pola godine živi u Trebinju, kaže da se nada će ova monodrama i kod ovdašnje publike pokrenuti makar malo volje za promjenama, što je bio i jedan od njegovih ciljeva…

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.