Molba oca zarobljenog pilota džihadistima

Izvor: RTS, 03.Jan.2015, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Molba oca zarobljenog pilota džihadistima

Otac jordanskog pilota Muata el Kasasbeha, koga je zarobila grupa Islamska država, zamolio je esktremiste da se prema njegovom sinu ophode dobro i sa poštovanjem. Читај ми!

Svet 1 Avion "Er Azije" nije imao dozvolu za let

2 Produžen mandat Tribunala za Liban

3 Molba oca zarobljenog pilota džihadistima

4 Kličko: Putin posvađao Ruse i Ukrajince

5 Vatrena stihija na jugu Australije

"Želim da kažem našoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << braći u Islamskoj državi da je Muat njihov, kao što je i naš sin. Moja poruka njima je da se prema njemu ophode na dobar način, i da ga tretiraju kao gosta", rekao je otac jordanskog pilota.

Pilot Muat el Kasasbeh uhvaćen je 24. decembra, pošto se njegov borbeni avion F-16 srušio nedaleko od Rake u severnoj Siriji, koja je de fakto glavni grad ekstremista. Jordan je učestvovao u koaliciji zemalja koje su bombardovale položaje Islamske države.

Kasasbeh (26) je prvi strani pilot koji je pao u ruke ekstremista od kako je međunarodna koalicija, predvođena SAD, počela u septembru vazdušnu kampanju protiv Islamske države.

U svom mesečnom magazinu, Islamska država objavila je intervju sa Kasasbehom u kojem je pilot rekao da je njegov avion oboren navođenom raketom, što je u suprotnosti sa saopštenjem SAD, koje su opovrgle da je jordanski avion oboren.

Osim tog intervjua, nije bilo drugih informacija o stanju Kasasbeha. Islamska država sledi ekstremnu verziju islama koja smatra izdajnicima rivale, čak i neke sunitske muslimane iz čijih redova je i ona, i u prošlosti je nad zarobljenim iračkim i sirijskim muslimanskim vojnicima izvršavala smrtne kazne.

Agencija AP ocenjuje da uprkos tome, postoji mogućnost da ta grupa pregovara sa Jordanom o razmeni zarobljenika ili drugim ustupcima.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Otac zarobljenog pilota moli ID

Izvor: B92, 03.Jan.2015

Otac jordanskog pilota koga je zarobila ekstremistička grupa Islamska država apelovao jena džihadiste da sa njegovim sinom postupaju dobro i sa poštovanjem...Pilot poručnik Muata al-Kaseasbe zarobljen je 24. decembra, pošto se njegov borbeni avion "F-16" srušio blizu grada Rake, na severu Sirije,...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.