Izvor: RTS, 03.Feb.2014, 14:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mobilnost studenata: Tri godine studija - tri diplome
Program evropski doktorat iz prava i ekonomije studenti iz Srbije mogu pohađati ako dobro poznaju engleski jezik. Program traje tri godine, a na kraju svi brane doktorat u Roterdamu i dobijaju diplome sva tri univerziteta.
Da je mobilnost tokom studija moguća, svedoče stipendisti Evropske komisije. Potrebno je dobro poznavanje engleskog jezika, a može da se uči i jezik zemlje u kojoj se studira. Poštovanje rokova se podrazumeva.
Ana Jakovljević je student završne >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << godine doktorskih studija i istraživač u okviru Programa evropski doktorat iz prava i ekonomije.
Program postoji već deset godina, predavanja se slušaju na univerzitetima u Bolonji, Roterdamu i Hamburgu.
Istraživač i doktorand Ana Jakovljević kaže da se prvu godinu u Bolonji sluša nastava i polažu ispiti, a druge u Roterdamu se struktura programa bazira na prezentacijama.
Sve je striktno utvrđeno rokovima. Program traje tri godine, deo stipendija daje Evropska komisija, a deo sami univerziteti. Na kraju svi brane doktorat u Roterdamu i dobijaju diplome sva tri univerziteta.
"Moja tema je Korupcija u administraciji u tranzicionim zemljama, ja trenutno kao slučaj za analizu uzimam Srbiju i trenutno sam ovde, sprovodim istraživački rad delim upitnike po ministarstvima i videćemo šta će od toga svega izaći", priča Ana.
Studije su specifične, jer je Anin program multidisciplinaran, bavi se i ekonomijom i pravom.
Ana, međutim, ne zna da li će joj diploma biti nostrifikovana. "Izazov će verovatno i to biti", rekla je Ana.
Po dilomiranju, kaže, vratiće se na svoje radno mesto u Rektoratu Univerziteta u Beogradu.



