Mladenović: DSS je spremna da vodi Srbiju

Izvor: Blic, 05.Feb.2014, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladenović: DSS je spremna da vodi Srbiju

Beograd - Predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke Srbije (DSS) Andreja Mladenović izjavio je danas da DSS može i da je spremna da vodi Srbiju, kao što je to činila od 2004. do 2008. godine, ali je istakao da je neophodan uslov za sklapanje koalicije prihvatanje njihovog principa političke i vojne neutralnosti.

- Ukoliko do takvog saglasja dođe sa strankama koje će ući u republički parlament, spremni smo da pravimo koaliciju - rekao je Mladenović prilikom predstavljanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << programa DSS za gradske izbore na Studentskom trgu u Beogradu.

On je istakao da je DSS spremna da vodi državu, "ali u drugom smeru, sa drugačijom politikom, sa potpunim zaokretom u odnosu na ovo što imamo danas".

Govoreći o problemu javnog gradskog prevoza u Beogradu, Mladenović je upozorio na alarmantno i izuzetno teško stanje i istakao da je neophodna njegova potpuna

reorganizacija. On je naveo da je izuzetno teško finansijsko stanje GSP Beograd, čiji dugovi prelaze četiri milijarde dinara. Prema njegovim rečima, uvođenjem privatnog konzorcijuma za naplatu karata u javnom gradskom prevozu došlo je do ozbiljnih problema koji se odnose na priliv sredstava, i u gradski budžet, i u GSP Beograd.

- Ovako kako je urađeno u prethodne tri godine ukazuje da je neko imao nameru da Beogradu uskrati pozamašna sredstva, time što bi 8,5 odsto prihoda od naplate karata išlo u privatne ruke - rekao je Mladenović.

Prema njegovim rečima, Beograd je prošle godine dao 7,5 milijadi dinara subvencija GSP Beograd, a u ovoj godini nema za to novca.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.