Mjanmar: Ubijeno više od 10 žena

Izvor: B92, 16.Jan.2014, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mjanmar: Ubijeno više od 10 žena

Jangon -- Grupa budista ubila je više od deset muslimanskih žena u selu Du Ćar Jar Tan u području Rakine u Mjanmaru, potvrdila je grupa boraca za ljudska prava.

Kris Leva iz grupe Arakan projekt, koja se duže od decenije bavi evidencijom slučajeva zlostavljanja pripadnika mulimanske manjine Rohiniga, rekla je da broj ubijenih još nije konačan, ali da njeni izvori sugerišu da ih je bilo nekoliko desetina.

Neimenovani meštanin naveo je da je umrlo 17 žena i petoro dece.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Portparol države Rakin, Vin Mjaing odbacio je navode da je bilo ubistava, a neimenovani vladin zvaničnik negirao je ubistva, navevši samo da je situacija bila napeta.

Sektaški sukobi koji su počeli u provinciji Rakin juna 2012. godine u međuvremenu su prerasli u antimuslimansku kampanju koja se proširila na sela i gradove širom Mjanmara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.