Mitrovčani će se grejati na biomasu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Feb.2012, 11:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mitrovčani će se grejati na biomasu

SREMSKA MITROVICA -

Beogradskom "Minel kotlogradnja" poverena je izgradnja kotla na biomasu, koji ce biti gotov do početka nove grejne sezone.

Direktor Termoelektrane-toplane u Sremskoj Mitrovici u sastavu Privrednog društva "Panonske elektrane" Vojislav Savčić izjavio je za Tanjug kako je, u međuvremenu, rekonstruisan postojeći kotao na gas i mazut i poverena njegova efikasnost.

Sistemom daljinskog grejanja u Sremskoj Mitrovici obuhvaćeno je 3.500 korisnika.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Na magistralni vrelovod u dužini od četiri kilometra koji polazi iz Termoelektrane-toplane, priključeno je više od 90 odsto korisnika daljinskog grejanja.

U planu je da se kao energent koristi ljuska od suncokreta iz fabrike "Viktorija grupa" u Šidu, koja se javlja kao otpad u procesu proizvodnje ulja.

Kada buduća investicija bude realizovana, gas i mazut ce se za zagrevanje stambenih, poslovnih i drugih objekata koristiti samo po potrebi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.