Izvor: B92, 08.Jan.2015, 13:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Minutom ćutanja dali poštu žrtvama
Minutom ćutanja, tačno u podne, širom Francuske odata je pošta žrtvama terorističkog napada na redakciju magazina "Šarli ebdo".
Tačno u podne ljudi su u tišini stajali na gradskim trgovima, u školama, ispred javnih zgrada, a gradski prevoz širom Francuske je obustavio privremeno rad.
Gradjani Pariza okupili su se na Trgu republike i uhvatili su se za ruke praveći živi zid, prenose francuski mediji.
Tokom minuta ćutanja čula su se samo zvona crkava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << širom zemlje.
Predsednik Francuske Fransoa Oland proglasio je trodnevnu žalost povodom najsurovijeg atentata na tlu Francuske od rata u Alžiru.
Svi francuski mediji izašli su danas sa crnim florom na naslovnim stranama odajući počast svojim nastradalim kolegama.















