Ministri i prosvetari bez konkretnog dogovora

Izvor: Mondo, 22.Avg.2012, 15:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministri i prosvetari bez konkretnog dogovora

Sastanak predstavnika sindikata obrazovanja sa predstavnicima resornih ministarstava, koji je trajao oko sat i po, završen je danas bez konkretnog dogovora o povećanju plata prosvetarima. Najavljeno da će razgovori biti nastavljeni naredne sedmice.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Žarko Obradović izjavio je novinarima nakon sastanka da ne očekuje da će sindikati stupiti u štrajk i da očekuje da će školska godina početi na vreme.

On je kazao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da su predstavnici sindikata pokazali razumevanje za tešku ekonomsku krizu u zemlji i da će o platama detaljnije razgovarati naredne srede ili četvrtka.

Predstavnici sindikata najavili su da će održati sednice republičkih odbora na kojima će razmotriti situaciju kako bi videli kako će dalje postupati.

Oni traže da se ispoštuje Zakon o budžetu, kao i povećanje plata u prosveti.

Sastanku su, pored ministra prosvete i predstavnika četiri sindikata - Sindikata obrazovanja Srbije, Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije, Sindikata radnika u prosveti Srbije i Granskog sindikata prosvetnih radnika "Nezavisnost", prisustvovali i predstavnici Ministarstva finansija.

(Tanjug, foto:Beta, arhiva)

Nastavak na Mondo...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.