Izvor: Blic, 03.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ministar i lipicaneri
Ministar poljoprivrede Srbije Slobodan Milosavljević obišao je juče ergelu „Bukinac" u Vojvodini i vlasniku ergele Todoru Bukincu uručio humanitarnu pomoć od 20 tona hrane i vitamina namenjene konjima lipicanerima, koju su obezbedile brojne firme i sponzori.
Na prvi pogled moglo bi reći da se radi o humanom gestu za svaku pohvalu. Ali, da li je baš tako?
Na stranu što su ministru tokom posete, po svoj prilici, pokazani konji koji su bili u dobroj formi, dok su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << oni iscrpljeni od gladi i nebrige bili zaključani (a oni su i bili povod za angažovanje ministra).
Glavni problem jeste to što su dotični lipicaneri ratni plen prebačen iz hrvatske ergele u Lipiku u Srbiju na početku rata. Sve ove godine Hrvatska je uporno tražila da joj se vrati blago, a pozivi su ponovljeni i u proteklih nekoliko dana.
Ministar Milosavljević bi mnogo veću uslugu prelepim lipicanerima, ali i građanima Srbije, učinio da je umesto humanitarne pomoći u ergelu „Bukinac" doneo nalog da se konji vrate svojim pravim vlasnicima.






