Izvor: Blic, 17.Maj.2014, 17:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milovanović: Raste Sava, Beograd je spreman za svaku situaciju
Nivo reke Save raste tri santimetara na svakih sat vremena, što je za tu reku mnogo, ali Beograd je spreman na svaku situaciju, rekao je Tanjugu direktor Javnog vodoprivrednog preduzeća "Beogradvode" Miloš Milovanović.
- Reka Sava raste tri santimetara na sat vremena što je za tu reku mnogo, pogotovo za splavove, pa su pozvani svi vlasnici da ih privežu. Kritično je u Obrenovcu, preventivna evakuacija je u Bariču i spremni smo u Beogradu za svaku priliku - kazao je Milovanović.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Ranije danas direktor Lučke kapetanije Beograd Vidoje Bajić pozvao je građane i vlasnike plovnih objekata, kao što su splavovi i čamci da ih obidju dok još nije kasno i da obezbede neposredan i neprekidan nadzor, tamo gde je to neophodno.
Bajić je rekao da treba da prekontrolšu vezove i ukoliko je potrebno da ih pojačaju, kako bi izbegli sve one negativne katastrofalne posledice usled visokog vodostaja, a takođe teba da uklone razno granje i smeće koji mogu da oštete polovila i ugroze ljudske zivote.
Jedan od njih je i mornar Rajko Andrić koji je došao da obezbedi splav na savskom keju kod Brankovog mosta i kazao je Tanjugu da poštuju zabranu rada splavova.
- Moja dužnost je da objekat držim pod kontrolom, da bude bezbedan kako sam objekat, tako i osoblje. Pošto je danas zabrana rada na splavovima, naredbu poštujemo, imamo samo dežursva i redovno održavanje - rekao je Andrić.
On je dodao da očekuje priliv reke, ali kako dodaje, ne toliko da može da ugrozi splav.
- Pratimo vodostaj i redovno držimo skelu i objekat, vezovi su pojačani kako bi bio bezbedan - dodao je Andrić.
On nije jedini koji je danas nakon poziva radio na obezbeđivanju splava, jer se osoblje i ostalih moglo videti kako duž čitavog Savskog keja kod Brankovog mosta rade na dodatnom obedbedjivanju.
Reka Sava je inače poplavila prvi nivo šetališta kod Brankovog mosta, ali i u blokovima 45 i 70.
Inače, Kapetanija Beograd još nije donela odluku o zabrani plovidbe na Savi i Dunavu, zbog povećanog vodostaja, ali se sitiacija prati i u toku dana će to biti predloženo Ministarstvu saobraćaja, rekao je Bajić.
Takvu odluku je donela Lučka kapetanija u Sremskoj Mitrovici koja je zabranila plovidbu na delu Save koja pripada njenom području.
Najčitanije SADA:






