Izvor: Nezavisne Novine, 14.Okt.2017, 09:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milena Pavlović najbliža fotelji TOBL-a

BANJALUKA - Milena Pavlović, direktorica Turističke agencije "Zepter Passport", mogla bi da sjedne u fotelju direktora Turističke organizacije grada, saznaju "Nezavisne".

Mjesto direktora TOBL-a, prema koalicionom sporazumu, pripadalo je DNS-u, ali su ga izgubili nakon novonastale situacije u Skupštini grada, pa je pripalo Ujedinjenoj Srpkoj, kada je DNS izgubio i mjesto direktora Centra za socijalni rad, a koje je pripalo SNSD-u.

Kako saznajemo iz izvora bliskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Ujedinjenoj Srpskoj, ova stranka za mjesto direktora Turističke organizacije grada traži osobu koja je kompetentna i koja će raditi na poboljšanju stanja turizma u gradu.

Naši izvori tvrde da su se u toj stranici koplja lomila između Pavlovićeve, Dragane Vukliš i Nataše Baštinac, koje su obje zaposlene u Odjeljenju za kulturu, turizam i socijalnu politiku, ali da su ipak prednost dali direktorici Turističke agencije "Zepter Passport".

"Vođeni su razgovori s nekoliko direktora turističkih agencija, te vrh Ujedinjene Srpske smatra da je Pavlovićeva najbolje rješenje za ovu funkciju budući da godinama radi u ovoj oblasti. Najbolje je da na tu poziciju dođe neko ko ima iskustvo u rukovođenju", kaže naš izvor.

Kako tvrde naši izvori, Ostoja Barašin, v.d. direktora TOBL-a, koji je kadar Demokratskog narodnog saveza, ostaće na poziciji pomoćnika direktora u Turističkoj organizaciji grada.

Nenad Stevandić, predsjednik Ujedinjene Srpske, kazao je da će biti raspisan javni konkurs, gdje će moći da se prijave svi oni koji ispunjavanju uslove.

"Treba nam osoba koja će kvalitetno upravljati ovom institucijom jer je turizam u posljednjih nekoliko godina procvjetao u Banjaluci", kazao je Stevandić i dodao da je ovo oblast koja bi mogla unaprijediti grad na Vrbasu.

Barašin kaže da je on na funkciji direktora TOBL-a bio više od osam godina i da se nada će Ujedinjena Srpska dovesti stručan kadar, koji će uspješno promovisati turizam u gradu.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.