Mihajlović: Pristupni put do Ovče gotov do 27. septembra

Izvor: Prva.rs, 07.Sep.2015, 22:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mihajlović: Pristupni put do Ovče gotov do 27. septembra

Mihajlović je, takođe, najavila da će preostali deo pristupne saobraćajnice od Ovče do Pančevačkog puta biti završena do kraja godine, kada će biti završen ceo projekat izgradnje Pupinovog mosta sa pristupnim saobraćajnicama u dužini od 21 kilometar.
Ona je podsetila da je most između Zemuna i Borče otvoren za saobraćaj u decembru 2014. godine.
"Drago mi je da izvođači rade svoj posao i da su rešili sve prvobitne probleme koje su imali zbog projektne dokumentacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << i da će poslednji deo druge faze biti završen do kraja godine", rekla je Mihajlović novinarima tokom kontrole radova sa predstavnicima kineske kompanije CRBC, domaćeg podizvođača MBA Ratko Mitrović-niskogradnja i Grada Beograda.
Ona je rekla da je zadovoljna dinamikom radova ističući da će sa završetkom cele pristupne saobraćajnice mostu tranzit biti izmešten iz centra Beograda.
Mihajlović je navela da će tako biti povezani putni koridori, a Beograđani će dobiti na pravcu od Zrenjaninskog do Pančevačkog puta saobraćajnicu sa po tri trake.
"Ovaj projekat će sigurno biti završen do kraja godine i biće  možda jedan od retkih projekata koji se radi, zaista, tačno po dinamici, kako je planirano", kazala je Mihajlović dodajući da nema kašnjenja uprkos problemima koji su bili prisutni u prethodnom periodu.
Gradski sekretar za saobraćaj Dušan Rafailović je istakao da uvek može da bude zadovoljan "kad god se oseti miris vrelog asfalta".
Rafailović je rekao da je projekat gradnje Pupinovog mosta sa pristupnim saobraćajnicama veoma značajan za glavni grad zbog povezivanja Zemuna i Borče i dalje do Pančevačkog puta.
"Tranzitni saobraćaj će biti preusmeren na ove novoizgrađene saobraćajnice i grad će sa preizmanjem oko 93 km državnih puteva prvog i drugog reda potpuno zaokružiti saobraćajnu sliku", naveo je Rafailović.
On je dodao da će grad pokazati da može kvalitetno i bezbedno da upravlja mrežom državnih puteva na teritoriji Beograda.
Predstavnici CRBC-a su rekli da su završeni glavni radovi na trasi pristupne saobraćajnice i da su preostali samo još oni završni, kao i da će sve biti gotovo u predviđenom roku.
Oni kažu da su srećni kada vide da je ministarka zadovoljna dinamikom radova.
Raskrsnica sa Ovčanskim putem biće semaforizovana četvorokraka raskrsnica kojom će biti omogućen pristup Severnoj tangente, a ukupna vrednost investicije je 44 miliona dolara.
Deonica od Ovčanskog do Pančevačkog puta, koja obuhvata i most preko pruge dužine 544 metara i most preko kanala Sebeš dužine 120 metara, ukupne je dužine oko 4,3 kilometara.
Severna tangenta, od saobraćajnice T6 do Pančevačkog puta,  pristupni je put Pupinovom mostu preko Dunava, između Zemuna i Borče.
Ta saobraćajnica će povezati četiri putna pravca - od Beograda ka Šidu, Horgošu, Zrenjaninu i Vršcu.
Severna tangenta počine saobraćajnicom T6 od Novosadskog puta preko Ulice Cara Dušana.
Izvor: Tanjug

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.