Izvor: Blic, 29.Maj.2013, 16:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlović: Pod hitno reformisati Srbijagas
Ministarka energetike, razvoja i zašite životne sredine Zorana Mihajlović poručila je danas da se u interesu države, gradjana i privrede pod hitno mora krenuti sa reformisanjem Srbijagasa, a sve odgovorne za loše poslovanje sankcionisati.
Mihajlović je naglasila da ne postoji nijedan jedini projekat, pogotovo koji se tiče Južnog toka, za koji garanciju daje jedan čovek, makar to bio i generalni direktor.
"Garancije treba da daje država Srbija, jer su to nadnacionalni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << projekti, a to što će Srbijagas postati profitabilno preduzeće, neće ugroziti izgradnju Južnog toka", rekla je ministarka novinarima u Čačku.
Na pitanje kako komentariše navode pojedinih medija da je Dušan Bajatović "ruski čovek" Mihailović je kazala:
"Ne razumem šta to znači, ja lično zastupam srpske interese zbog gradjana koji su mi dali poverenje, pretpostavljam da tako mora biti i za sve direktore, ne samo za čelnika Srbijagasa".
"Ovo preduzeće je bilo tvrdjava i država u državi, u kome niste mogli doći ni do informacija", rekla je ona i dodala da je Državna revizroska institucija bila potpuno jasna rekavši koliko milijardi dinara je "uradjeno" protiv zakona.
Ministarka je istakla da je interes vlade da što pre krene u reformisanje Srbijagasa, a potom će se utvrditi da li je neko radio dobro svoj posao.
"Sve će to biti na stolu vrlo brzo", poručila je Mihajlović.
Najčitanije SADA:
Mihajlović: Pod hitno reformisati Srbijagas
Izvor: Akter, 29.Maj.2013
Zorana Mihajlović poručila je danas da se u interesu države, građana i privrede pod hitno mora krenuti sa reformisanjem Srbijagasa, a sve odgovorne za loše poslovanje sankcionisati

















