Izvor: B92, 08.Nov.2016, 15:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlović: Nismo pričali o promeni Ustava
Beograd -- Ministarka Zorana Mihajlović izjavila je da se već neko vreme priča o eventualnoj promeni Ustava Srbije, ali da konkretnih razgovora o tome do sada nije bilo.
"Kada budemo seli svi zajedno i počeli razgovore o tome, nijedna stvar neće biti tajna. O tome razgovarati, transparentno, jer je potreban širok konsenzus za bilo kakvu promenu tako važnog dokumenta kao što je Ustav", rekla je Mihajlovićeva
Na pitanje novinara vezano za predstojeći izbor sudija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ustavnog suda Mihajlović je istakla da je to pitanje za Ministarstvo pravde, ali da je uverena da će sve biti u skladu sa zakonom i na vreme.
Na insistiranje da komentariše da li će doći do blokade rada Ustavnog suda ako izbor bude kasnio ona je zapitala zašto uvek moramo da reagujemo u smislu da će nešto biti loše, a nikada ne pomislimo da može biti po zakonu i na vreme.
“Očekujem da će sve biti u skladu sa zakonom i rokovima“, podvukla je Mihajlović.








