Izvor: B92, 27.Feb.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Medicinski otpad u niškoj Tvrđavi
Niš -- U niškoj Tvrđavi pronađena gomila lekova na bazi nitroglicerina, obaveštena niška policija.
Inspektor za zaštitu životne sredine Ljiljana Stojanović dala je nalog za njegovo uklanjanje. "Otpad će biti smešten u duple džakove i otpremljen u medicinski kanal na deponiju", kazala je Stojanovićeva. Bočice koje se mogu videti na gomili su prazne, a detaljnijim uvidom biće utvrđeno da li je sav otpad iste vrste i istog porekla.
Prošle godine dva slična slučaja registrovana su na Kemeničkom visu u okolini Niša, ali vinovnici nisu otkriveni.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








