Izvor: Blic, 09.Jun.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mašinac pred duplom krunom

Mašinac pred duplom krunom

NIŠ - U sportskom kompleksu ženskog Fudbalskog kluba Mašinac na niškom Delijskom visu oseća se groznica pred sutrašnji derbi prvenstvene sezone sa kruševačkim Napretkom u 18 časova, koji će odlučiti budućeg šampiona države.

'Mašinke' su obezbedile plasman u polufinale Kupa SCG, posle pobede nad požarevačkim Busjem (7:0) i sada sa nestrpljenjem očekuju motivisane Kruševljanke da u prvenstvu pred domaćom publikom 'overe' >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekordnu 21. šampionsku titulu.

- Svima u klubu u prvom planu je utakmica sa Napretkom, kome bežimo tri boda, zahvaljujući pobedi u Kruševcu u jesenjem delu sezone. Kruševljanke su uvek posebno motivisane za utakmice sa nama, ali i mi imamo sjajan motiv, a to je odbrana titule - kaže Milena Pešić, vezna igračica.

'Mašincu' predstoje još tri utakmice do kraja prvenstva, a osim utakmice sa Napretkom, Nišlijkama predstoje i okršaji sa ekipama Šumadije i Šapca. U klubu svi veruju da će vitrine na Delijskom visu krasiti dupla kruna za osvojeni Kup SCG i prvenstvo.

- To bi bio veliki uspeh, budući da je reč o vrlo mladoj ekipi, sa prosekom od 17 godina starosti. Zimus je klub napustilo osam standardnih prvotimki, ali nadam se da ćemo održati šampionski korak - kaže Ranđel Todorović, trener ekipe.

Oliver Milijić

Opsada Konzulata Grčke Celu noć u redu za vizu

Konzulat Grčke u Nišu ovih dana je pod pravom opsadom građana koji čekaju da dobiju individualnu vizu. Iako šalteri za predaju dokumenata rade od 9 do 12 časova, već od ponoći se formiraju dugački redovi. U grčkom Konzulatu kažu da čine sve da olakšaju izdavanje viza, ali da im veliki problem stvaraju građani koji dolaze sa nepotpunom dokumentacijom.

Najteže je Vranjancima, Kruševljanima, Piroćancima i građanima iz jugoistočne Srbije koji dolaze u Niš da predaju zahtev za vizu. Atmosfera ispred Konzulata je uvek napeta jer ni dugo čekanje nije garancija da će toga dana doći na red.

- Ovo je strašno! Došli smo iz Pirota još noćas. Morali smo i sina da povedemo, jer nema ko da ga čuva. I evo, rekli su da će nas sve primiti, a sad nema ništa od toga. Nismo mi krivi što je neko ušao preko reda. Stvarno nas tretiraju kao stoku - ogorčeno priča Marta Zlatanović iz Pirota.

Vranjanac Zoran Mladenović ne može da veruje da nije uspeo da preda dokumenta za vizu.

- Došli smo u jutros u četiri sata. Tada sam bio 65. u redu. I čekam od tada, dete spava u kolima. Ne odustajem od individualne vize. Putovaćemo autobusom, pa nek mi agencija vadi grupnu vizu - priča Mladenović.

Nišlija Zoran Pavlović se pita zašto se nisu bolje organizovali, ili uveli redne brojeve, zakazivanje termina.

Grčki konzul u Nišu Atanasios Anastopulos ističe da zaposleni iznenađeni tolikim interesovanjem za letovanje u Grčkoj.

- Odlučili smo da produžimo radno vreme. Svi koji su bili u redu u 12.30 časova predaće dokumenta. Velike probleme stvara to što građani dolaze sa nepotpunim dokumentacijom - kaže grčki konzul. Konzulat je uveo vojs mejl za obaveštenja šta je sve potrebno za individualnu vizu.

Sve informacije o vizama mogu se naći i na veb-sajtu www.greekcon.org.yu.

Vesna Torović

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.