Marš tišine pogubljenom Francuzu

Izvor: Radio 021, 27.Sep.2014, 18:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marš tišine pogubljenom Francuzu

Više hiljada ljudi prošlo je ulicama Nice u maršu tišine kako bi odali poštu 55-godišnjem planinaru Erve Gurdelu, koga su pogubili ekstremisti iz Alžira.

Njegovo pogubljenje čiji je video-snimak postavljen u sredu pošto je Francuska odbila ultimatum otmičara da zaustavi vazdušne napada u Iraku, izazvao je veliki gnev u Francuskoj.

Povorka u kojoj su bili porodica, prijatelji nastradalog Francuza kao i obični građani išla je ulicama Nice noseći 2.000 postera >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << sa njegovim slikama i 1.000 belih ruža do otvorenog pozorišta gde se od Gurdela u ime svih oprostio njegov kolega planinar, prenosi AFP. "Zauvek ćemo pamtiti tvoje prijateljstvo", rekao je on.

Planinara Ervea Gurdela, oteli su u nedelju pripadnici alžirske oružane grupe Džund al-Hilifa, čemu je prethodio poziv Islamske države muslimanima da ubijaju građane iz zemalja umešanih u borbu protiv ekstremista koju predvode SAD, "naročito zlobne, prljave Frnacuze".

Ubijen je nakon što su pripadnici ID već odrubili glave dvojici američkih novinara i jednom britanskom humanitarnom radniku.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.