Maraton za malog Nikolu

Izvor: Vesti-online.com, 16.Maj.2019, 05:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maraton za malog Nikolu

Na humanitarni maraton od Loznice do manastira Hilandar na Svetoj Gori Atos krenuo je Lozničanin Aleksandar Kikanović, a cilj mu je da animira svoje sugrađane kako bi prikupili 50.000 evra koliko je potrebno za lečenje u inostranstvu dvogodišnjeg Nikole Stakića iz Mačvanskog Prnjavora.

Maratonac je na daleki put pošao od Crkve Vaznesenja Gospodnjeg na Lagatoru, a 918 kilometara do cilja planira da pretrči za 23 dana.

Kikanović se dobro pripremio i uveren je >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da će uspeti u svojoj nameri, a od sugrađana očekuje da ga podrže tako što će svoju humanost pokazati na delu i novčanim prilozima pomoći da akcija uspe.

- Odlučio sam na ovaj način skrenem pažnju na one kojima je pomoć potrebna, a ovoga puta to je mali Nikola. Svi koji su došli da me isprate mogli su već sada dati svoju pomoć, a u više ugostiteljskih objekata u gradu su postavljene kutije u koje se takođe može ubaciti novac za lečenje dečaka. To će moći da učine sve dok traje maraton, a trčaću svakoga dana u proseku po 40 kilometara tako da na Svetu Goru treba da stignem za 23 dana i verujem da ću uspeti u tome - rekao je on pred polazak.

Na startu trke za život došli su da ga podrže njegovi sugrađani kao i dečakov otac Darko koji se nada da će akcija uspeti. Od potrebnih 50.000 evra za transplantaciju matičnih ćelija do sada je sakupljeno 7.000 evra i on se nada da će Kikanovićev gest podstaći i druge humane ljude da se uključe i pomognu koliko mogu.

Lozničkom maratoncu predstoji da do prvih dana juna protrči kroz Srbiju, Makedoniju i Grčku do Hilandara.

- Žiro račun na koji se može uplatiti novac za lečenje Nikole Stakića otvoren je u Komercijalnoj banci na ime dečakovog oca Darko Stakić :205-9011007541834-80 - kaže humani loznički maratonac uveren da će uspeti da svojim trčanjem pomogne ozdravljenju malog Nikole.

Ovo je Kikanoviću drugi humanitarni maraton pošto je prošle godine trčao za bolesnu Dariju Petrović iz Banje Koviljače. Tada je išao od Loznice do Manastira Ostrog i posle devet dana je prevalio 340 kilometara i stigao do svetinje.

U sklopu priprema nedavno je istrčao i svoj prvi profi maraton Sto milja Istre, odnosno deonicu od 167 kilometara koju je prešao za 30 i nešto sati, što skoro polovinu od 395 učesnika nije uspelo.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.