Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jun.2011, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Manje nezaposlenih u Sremu
SREMSKA MITROVICA -
Na evidenciji nezaposlenih lica Nacionalne službe zapošljavanja (NSZ), Filijala Sremska Mitrovica, na kraju maja ove godine bila su registrovana 27.692 lica.
U odnosu na proši mesec zabeležen je pad broja nezaposlenih od 1,67 odsto, potvrdila je Tanjugu šef Odseka za posredovanje u toj filijali, Biljana Jakovljević.
Došlo je, takođe, i do blagog pada od 0,51 u poređenju s majem 2010.
Od registrovanog broja nezaposlenih, njih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 8. 448 prvi put traži posao, dok su preostala lica bila u radnom odnosu.
Najviše nezaposlenih ima Grad Sremska Mitrovica, a zatim slede opštine Ruma, Indija, Stara Pazova, Šid, Irig i Pećinci.
Stopa nezaposlenosti u Sremskom okrugu je oko 20 odsto.
Najniža stopa nezaposlenosti je u staropazovačkoj, a najviša u iriškoj opštini
U opštini Irig nezaposlenost iznosi čak 40 odsto, što znači da je gotovo svaki drugi aktivni stanovnik te najmanje sremske opštine bez posla.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









