Izvor: B92, 23.Avg.2017, 10:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Makedonski list: Braćo Srbi, mi vas volimo
Skoplje -- Usred tenzija između Makedonije i Srbije oko povlačenja srpskih diplomata iz Skoplja jedan makedonski list osvanuo je s naslovnicom "Braćo Srbi, mi vas volimo".
Radi se o listu "Sloboden pečat", koji je uz tekst o tome kako je zvanično Skoplje smireno odgovorilo na provokacije iz Beograda velikim slovima napisao "Braćo Srbi, mi vas volimo".
Podsetimo, napeto je postalo kada je iznenada povučeno kompletno osoblje srpske ambasade u Skoplju, bez objašnjenja. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Nakon toga, najviši zvaničnici Srbije su izjavili da imaju dokaze o ofanzivnom obaveštajnom delovanju Makedonije protiv Srbije i njenih institucija i da je u celu priču umešan i strani faktor.
Uzrok svega je izmena makedonskog stava oko prijema Kosova u Unesko.
Zvanično Skoplje negira sve optužbe iz Beograda.
Za danas u podne zakazan je telefonski razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i makedonskog premijera Zorana Zaeva.










