Mađarska je posvećena prijateljstvu sa Srbijom

Izvor: B92, 04.Sep.2022, 21:15

"Mađarska je posvećena prijateljstvu sa Srbijom"

Mađarska Vlada je posvećena "dubokom prijateljstvu mađarskog i srpskog naroda zasnovanom na zajedničkoj istoriji".

To je rekao danas potpredsednik mađarske Vlade Žolt Šemjen u Sentandreji tokom posete patrijarha srpskog Porfirija tom gradu na jugu Mađarske.

Šemjen je zahvalio patrijarhu Porfiriju i ocenio da "Mađarska i Srbija čvrsto brane hrišćansku civilizaciju", prenosi MTI.

"Nažalost, vidimo da neke verske zajednice na zapadu i severu ne samo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da prihvataju anti-hrišćanstvo i neprirodne ideologije, već ih nekad čak i usvajaju", rekao je on.

Mađarski zvaničnik je zahvalio Srpskoj pravoslavnoj crkvi što promoviše proces pomirenja dva naroda, dodavši da "političari mogu da naprave kompromis", ali da je "pomirenje stvar duše i nije moguće bez crkvi".

Patrijarh srpski Porfirije danas je drugog dana posete Eparhiji budimskoj održao liturgiju u Sabornoj crkvi Uspenja Presvete Bogorodice u Sentandreji.

(Kraj) nv/gri

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

ŠEMJEN ZAHVALIO PATRIJARHU PORFIRIJU NA POSETI "Mađarska i Srbija čvrsto brane hrišćansku civilizaciju"

Izvor: Blic, 04.Sep.2022

Mađarska Vlada posvećena je prijateljstvu mađarskog i srpskog naroda, zasnovanom na zajedničkoj istoriji, rekao je danas potpredsednik mađarske Vlade Žolt Šemjen u Sentandreji tokom posete Njegove svetosti patrijarha srpskog Porfirija tom gradu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.