Izvor: B92, 14.Okt.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MUSLJIJU: NECEMO SE LATITI ORUZJA

Bujanovac -- Nekadasnji politicki komandant OVPBM Jonuz Musljiju izjavio je da se Albanci na jugu Srbije nece ponovo latiti oruzja, vec da ce nastojati da mirno traze "politicko resenje problema u Presevskoj dolini". Povodom politickog skupa Albanaca u Bujanovcu, Musljiju je rekao da je takav skup trebalo ranije odrzati i izrazio uverenje da ce "

delegati ubuduce biti spremni da se suoce s Vladom Srbije i Jugoslavije i da ce, posle svih zbivanja, biti stvoreno multietnicko drustvo", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "da znamo jezik drugih i oni nas". Povodom primedbi Albanaca da se sporo odvija sprovodjenje planova za stabilizaciju prilika na jugu Srbije, Musljiju je objasnio da to ne znaci da ce Albanci ponovo uzeti oruzje u ruke, "jer je, posle sporazuma o demilitarizaciji, jasno predvidjeno da ce se svi zajednicki boriti za mirno i politicko resenje problema u Presevskoj dolini". "Vazno je da se najbolji biraju i moje sugestije i ovoj skupstini su bile da budu birani oni koji to zasluzuju, ukljucujuci tu i vojno krilo, odnosno OVPBM", rekao je Musljiju. "Iako ne volim da se mesam u situaciju na Kosovu, jer je to druga sredina, ipak mislim da bi, kao i Albanci ovde u Bujanovcu, takodje i svi ljudi na Kosovu trebalo da imaju slobodu kretanja i sva prava, da deca sutra uce svoj jezik po skolama. Samo tako mozemo unaprediti nase drustvo i okruzenje u kome zivimo", zakljucio je Musljiju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.