Izvor: B92, 12.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MORINA TRAZI DA SE SRBIMA I ALBANCIMA OMOGUCI DA GLASAJU
Savezni ministar za izbeglice, raseljena lica i humanitarnu pomoc Bratislava Morina zahtevala je da se "svim Srbima i nealbanskom stanovnistvu", kao i Albancima koji zele da glasaju na predstojecim izborima u SRJ, "omoguci da ostvare to svoje ustavno pravo". U saopstenju Saveznog ministarstva za informisanje navodi se da je Morina u Zenevi razgovarala s visokim komesarom za izbeglice UN Sadako Ogatom i tom prilikom ukazala na "teske incidente, proterivanja i zlostavljanja Srba i nealbanskih etnickih zajednica".
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





