Izvor: B92, 25.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MONTGOMERI POZDRAVIO SPREMNOST CRNE GORE ZA DIJALOG

Ambasador SAD u Beogradu Vilijam Mongomeri na sastanku odrzanom u utorak sa crnogorskim predsednikom Milom Djukanovicem u Podgorici pozdravio je spremnost Crne Gore za nastavak dijaloga sa Srbijom, isticuci da svaki dogovor na osnovu kojeg moze doci do demokratskog resenja o proceduri, moze racunati na podrsku, prenosi Srna. Kako je saopsteno iz Djukanovicevog kabineta, Montgomeri je ponovio da Vlada SAD nije promenila svoj stav u vezi pitanja odnosa Podgorice i Beograda. Djukanovic je Montgomeriju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preneo izraze zaljenja i saosecanja naroda i vlasti Crne Gore povodom teske tragedije izazavane aktima medjunarodnog terorizma u Njujorku i Vasingtonu, na cemu je ambasador iskreno zahvalio. Djukanovic je ponovio spremnost za ocuvanje dijaloga o buducnosti medjusobnih odnosa Srbije i Crne Gore, isticuci da je Crna Gora veoma zainteresovan za jacanje reformskih i demokratskih procesa u Srbiji, bez obzira na konacno rjesenje. Montgomeri i Djukanovic razgovarali su i o uskim pitanjima bilateralne saradnje. Predsednik Crne Gore razgovarao je danas u Podgorici i sa ambasadorom Velike Britanije u Beogradu Carlsom Krafordom o situaciji u Crnoj Gori i odnosima sa Srbijom, kao i kretanjima u regionu. Kraford je ocenio prihvatljivim nastajanje politickih subjekata u Crnoj Gori da se kroz dogovor utvrdi procedura, koja bi omogucila resenje drzavno-pravnog statusa na demokratski nacin.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.