Izvor: B92, 27.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MONTGOMERI: GDE SU JUGOSLOVENSKE ZASTAVE?
Americki ambasador u Beogradu Vilijam Montgomeri rekao je u petak, prilikom posete selu Crnotince, u presevskoj opstini, nastanjenom Albancima, da je srecan sto su ga deca ispred skole pozdravila zastavama SAD, ali da bi mu bilo "jos draze da je medju tim zastavama bilo i jugoslovenskih", javlja FoNet.
Najvece zasluge za sve sto je ucinjeno na jugu Srbije pripadaju vladi Jugoslavije i Srbije, izjavio je Montgomeri u razgovoru sa predsednikom opstine Presevo Rizom Halimijem i mestanima. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Mi pomazemo, ali oni ulazu jos vise u razvoj ovog kraja", rekao je Montgomeri i dodao da na osnovu resenja krize na jugu Srbije "moze da se izvuce 100 lekcija kao primer za Kosovo i Makedoniju". U razgovoru su ucestvovali i potpredsednik Vlade Srbije Nebojsa Covic i potpredsednik saveznog i republickog Komiteta za jug Srbije general Ninoslav Krstic.







