Izvor: B92, 16.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'MOND': VLASTI U BEOGRADU CE UDARITI NA OTPOR
Francuski list "Mond" pise juce da "vlasti u Beogradu ne prezaju ni od jednog sredstva da bi ugusile organizaciju Otpor, koju ne uspevaju da zauzdaju". Zato, dodaje list, "uskoro spremaju antiteroristicki zakon, u koji ce delom uci i odredbe o vanrednom stanju iz vremena NATO bombardovanja". Odredbe tog zakona ce "jos vise smanjiti politicke slobode i slobodu izrazavanja", ocenjuje "Mond". List navodi da je "rezim krenuo u juris na Otpor, koristeci svoja uobicajena sredstva: nasilje, zastrasivanje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << blacenje" i da policija masovno hapsi pobornike ovog "spontanog pokreta cije se geslo i znamenje kao munja sire zemljom". "Otpor je uzdrmao stanovnistvo Srbije, zasiceno ratobornim nacionalizmom njenog predsednika i samoubilackim podelama unutar opozicije", pise pariski dnevnik. "Mond" kaze da "pokretu, koji sad sebe naziva narodnim, a ne samo studentskim, prilaze odrasli gradjani, intelektualci, ma cak i pravoslavna crkva koja mu je pruzila podrsku". U analizi se napominje i da "sto je rezim ostriji, to raste popularnost Otpora", dok "smisljeni potezi koje vlasti uobicajeno koriste za izazivanje razdora unutar opozicije, ne deluju na pristalice Otpora".








