MOJA PRVA PRAVOSLAVNA SAHRANA

Izvor: Kurir, 15.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MOJA PRVA PRAVOSLAVNA SAHRANA

Otvaranju prvog Kustendorf festivala, na kome je sahranjen film “Umri muški 4“, prisustvovali Nikita Mihalkov i Dule Savić, a u ulozi popa bio Nele Karajlić

Juče su na Mokroj gori, u Drvengradu, Emir Kusturica i Nikita Mihalkov otvorili prvi Kustendrof filmski festival. Na novoformiranom Groblju loših filmova u Drvengradu, Kusta je simbolično sahranio holivudski hit „Umri muški 4“. Vidno ožalošćeni, sahrani su prisustvovali fudbaler Dule Savić, biznismen Boško >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Radonjić i glumac Zoran Cvijanović.

Nakon sahrane, na Groblju loših filmova i u samom Drvengradu nastupio je ansambl Vrelo i Kustin No smoking orkestra. Sledećih dana, kako je najavljeno, gosti festivala biće reditelji Eran Kolirin, Kristijan Munđiju i Majkl Ratford, glumci Miki Manojlović, Rasvan Vasilesku, kao i zvezda francuskog filma Odri Totu... U njenu čast, u programsku celinu festivala „Evergrin“ uvršten je film „Čudesna sudbina Amelije Pulen“ iz 2001. godine.

Kako saznajemo, ideja da se u Drvengradu osnuje Groblje loših filmova potekla je od samog Kuste, a za „groblje“ na Mećavniku je već određeno i mesto - u prikrajku Drvengrada, ispod kongresne dvorane.

Tim povodom, Emir Kusturica ekskluzivno za Kurir kaže:

- Mislim da će Drvengrad biti utočište u kojem će se slaviti autorski film, ne u smislu kad je dosadan, već u smislu kad su autori najvažniji činioci filmskog dela. Okupiće slavne svetske reditelje, ali i studente koji tek počinju da se bave filmom.

Koliko će festival imati uticaja na predstojeće izbore, s obzirom na to da ga podržava Vojislav Koštunica?

- Nikakav uticaj festival neće imati na predsedničke izbore. Ovaj festival nema veze s politikom već s autorskim filmom. Vojislav Koštunica bi došao i da nije političar.

Šta očekuješ od predstojećih izbora?

- Od izbora ne očekujem ništa. Ne verujem u demokratiju.

Inače, otvaranju festivala prisustvovali su Vojislav Koštunica i Matija Bećković.[ antrfile ]

OPELO!

Na sahrani filma „Umri muški 4“, u Kustinoj režiji, svirali su trubači. Kopija filma stavljena je u čamov sanduk, uz pratnju narikača Stribor Kusturica nosio je krst na kome je pisalo „Daj hard 2007 - 2008“. Pop Nele Karajlić očitao je parastos i zamolio Boga da Brusu Vilisu oprosti sva sagrešenja voljna i nevoljna, na filmu i van filma. Pored groba kopije, nakon sahrane odigrano je kolo.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.