Izvor: B92, 07.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MINISTAR NAJAVIO SUDJENJE LIDERIMA NATO 18. SEPTEMBRA
Pred Okruznim sudom u Beogradu 18. septembra ove godine pocece sudjenje "vinovnicima NATO agresije", najavio je u cetvrtak u Aleksincu ministar pravde Srbije Dragoljub Jankovic. Beogradski mediji citiraju Jankovica da je u 28 okruznih sudova u Srbiji i pred istraznim vojnim organima sprovedena opsezna istraga, kao i da je sastavljena obimna optuznica na 196 strana, uz mnostvo dokaza. Jankovic je rekao da ce optuzeni, s obzirom na "nespornost cinjenica, biti i osudjeni za zlodela koja im se stavljaju na teret". On je rekao da ce se optuzenima suditi po jugoslovenskim zakonima, a da ce sudsko vece biti sastavljeno od sudija iz cele Srbije, prenosi Beta.













